Įspūdinga vestuvių kalba: 10 patarimų
Paprastai vasarą Mendelsono maršas skamba dažniau, nei kitais metų laikais. Besirengiant ištarti lemtingąjį „taip”, tenka padaryti daugybę darbų. Vienas jų - pasirinkti tinkamus žodžius, kuriuos tarsite mylimam žmogui, tėvams bei svečiams šventės metu. Dažnas jaunikis, nuotaka, jų tėvai ar svečiai tokių žodžių desperatiškai ima ieškoti interneto platybėse. Tačiau pagalvokite, ar norėtumėte tokia proga išgirsti iki skausmo pažįstamus ir jau pabodusius žodžius? Sutikite - kur kas maloniau klausytis to, kas skirta asmeniškai jums.
Štai 10 Kalburasymas.lt patarimų, kurie padės parengti įspūdingą kalbą vestuvėms:
1. Jaudintis yra normalu. Daugybės nuotakų ir jaunikių, jų tėvų bei svečių širdys nusirita į kulnus, kai tenka kalbėti vestuvių dieną. Tačiau kur kas mažiau nervų ši akimirka pareikalaus, jeigu žodžius tarsite iš anksto pasirengę ir turėdami prieš akis savo kalbą ar pagrindines jos tezes.
2. Į kalbą įtraukite svarbias akimirkas ar anekdotines situacijas, kurios sieja jus, jūsų antrąją pusę, jūsų artimuosius ir draugus.
3. Pagalvokite, ką susirinkusieji norėtų išgirsti? Jūsų močiutė, ko gero, pašiurps, klausydamasi jūsų nesibaigiančių nutrūktgalviškų nuotykių, kuriuos patyrėte iki sutikdami savo antrąją pusę. Pasistenkite į kalbą įtraukti po ingredientą, skirtą kiekvienam jūsų šventės dalyviui.
4. Išlaikykite pusiausvyrą tarp nuoširdumo ir humoro. Pernelyg sentimentali kalba gali priversti auditoriją žiovauti. Tuo metu vienas kitas pašmaikštavimas gali pagyvinti kalbą. Žinoma, su tuo persistengti taip pat nederėtų…
5. Nėra tobulos formos ar stiliaus vestuvių kalbai. Tai priklauso nuo jūsų fantazijos. Galite savo suguldytus žodžius ir sudainuoti. Vienas puikiausių to pavyzdžių štai čia:https://www.youtube.com/watch?v=27WufdasQYs
6. Kalbėkite užtikrintai ir pakankamai glaustai. Pernelyg ilgas kalbėjimas vėlgi gali užliūliuoti jūsų klausytojus.
7. Parepetuokite savo kalbą. Pakeiskite tas vietas, kurias ištarti yra sudėtingiau.
8. Po repeticijų turėtumėte atsiminti savo kalbą taip gerai, kad pakaktų užmesti akį, jog prisimintumėte, kas po ko eina. Padalinkite kalbą pastraipomis ir pasibraukite reikšminius žodžius. Tokiu būdu pakaks tik žvilgtelėti į kalbą ir išlaikyti akių kontaktą su klausytojais.
9. Sužinokite, kur stovėsite, kalbėdami, ar jums bus duotas mikrofonas, ar bus vietos pasidėti savo užrašams. Tai padės išvengti nemalonių staigmenų.
10. Jeigu vis dar nerimaujate, kreipkitės į Kalburasymas.lt - mes padėsime jums sukurti kažką iš tiesų originalaus, įsimintina ir skirta tik jums.